آکادمی پیانو سولیست | تاریخچه پیانو وانواع پیانو
تاریخچه پیانو ، انواع پیانو
آموزش پیانو،آموزش تخصصی پیانو،تاریخچه پیانو، پیانو،انواع پیانو،پیانو دیواری، مخترع پیانو، پیانو فورته، پیانو رویال، پیانو دیجیتال
15860
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-15860,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-16.1,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive

تاریخچه پیانو

تاریخچه پیانو

پیانو حدود 300 سال پیش در حوالی 1700 میلادی در شهر پادوای ایتالیا توسط بارتولومئو کریستوفری  اختراع شد.

پیانو تا حدود سال 1711 تا زمانی که فرانسیسکو اسکیپیونی  مقاله ای در مورد آن نوشت چنان شناخته شده نبود و مورد استقبال قرار نگرفت. پیانو به زبان ایتالیایی به معنی آرام و فورته بلند و پر سر و صدا  می باشد. کریستوفری این دو کلمه را با هم ترکیب کرد، برای اینکه نشان دهد پیانو هم می‌تواند بلند و هم می‌تواند آرام نواخته شود. با گذشت زمان کلمه فورته حذف شد و این دستگاه بی نظیر پیانو نامیده شد.

 

“تصویر پیانویی که توسط کریستوفری ساخته شد”

قبل از اختراع پیانو، سازی به نام هارپسیکورد استفاده می شد. هارپسیکورد در عین تشابه با پیانو از  نظر عملکرد و صدادهی با آن متفاوت می باشد. همانطور که شاید توجه کرده باشید در کلمه “هارپسیکورد”، کلمه “هارپ” وجود دارد. هارپ یا همان چنگ سازی است که برای نواختن آن نوازنده سیم ها را با دست می کشد تا صدا ایجاد شود. در هارپسیکورد  برخلاف پیانو، وقتی کلیدی زده می شود،  سیم‌ها با یک مضراب کشیده می‌شوند برخلاف پیانو که با چکش به آن ها ضربه زده می شود. در هارپسیکورد چون سیم‌ها با یک مضراب کشیده می‌شوند صداها همیشه شبیه هم هستند، و بلندتر یا آرام تر نواخته نمی‌شوند.

داخل پیانو چکش هایی وجود دارد که با نمد و یا الیاف دیگر پوشانده شده است. زمانی که کلیدهای پیانو فشار داده می شوند، این چکش ها به سیم هایی که درون صفحه صدا وجود دارند برخورد می کند و صدا ایجاد میشود. نوازنده در زمان نواختن با کنترل میزان فشار وارده بر کلاویه ها می تواند، صدایی نرم و آهسته و یا صدایی بلند ایجاد کند.

برای امتیاز دادن کلیک کنید
[مجموع: 2 میانگین: 5]
No Comments

Post A Comment

هنرمندان و دوستداران عزیز موسیقی

با عضویت در خبرنامه آکادمی پیانو سولیست آخرین اخبار ، نت های جدید قطعات و آهنگ ها، و مطالب آموزشی موسیقی را دریافت کنید.

عضویت شما با موفقیت انجام شد.

There was an error while trying to send your request. Please try again.

آکادمی پیانو سولیست will use the information you provide on this form to be in touch with you and to provide updates and marketing.