آکادمی پیانو سولیست | آموزش سلفژ
آموزش تخصصی پیانو، نوازندگی پیانو، تئوری موسیقی و سلفژ
آموزش پیانو،آموزش تخصصی پیانو،آکادمی پیانو سولیست،سولیست،تئوری موسیقی، سلفژ،آموزش تئوری موسیقی، آموزش سلفژ
15945
rtl,page-template-default,page,page-id-15945,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-16.1,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive

آموزش سلفژ

هنگام شروع یادگیری موسیقی، مانند یادگیری هر زبانی، گوش دادن و تربیت شنوایی نقش بسیار مهمی دارد. همانطور که همه می دانیم کودکان در هنگام یادگیری زبان ابتدا، گوش می کنند و از طریق شنوایی شروع به یادگیری می کنند و سپس شروع به یادگیری خواندن و نوشتن می کنند. در یادگیری موسیقی هم به همین صورت عمل می شود. مهارت گوش کردن می تواند از گوش کردن به نوازندگی قطعات مختلف توسط سایر نوازنده ها شروع شود. برای یک نوازنده و موزیسین بسیار مهم است که مهارت شنوایی بالایی داشته باشد چرا که این مهارت در نحوه و کیفیت اجرای آن ها بسیار تاثیر گذار است.

باید به این نکته توجه کرد که تفاوت بسیاری بین “شنیدن” و”گوش کردن” وجود دارد.  در زمان “شنیدن” گوش اصوات مختلف را بصورت اتوماتیک دریافت می کند، در حالیکه در فرآیند ” گوش کردن” بصورت آگاهانه و با تمرکز اصوات دریافت و آنالیز می شوند.

بنابراین با توجه به تفاوت بین این دو عمل، نیاز اساسی برای نوازندگان و موزیسین ها و افرادی که قصد یادگیری موسیقی را دارند، به تربیت شنوایی و یادگیری سلفژ می باشد. با تربیت شنوایی، مهارت نوازندگی شخص بطور چشمگیری بهبود می یابد، چرا که شخص قادر خواهد بود تغییراتی که در قطعه بوجود می آید مانند نت های درست یا اشتباه، سرعت قطعه و ریتم را به خوبی تشخیص دهد و در صدد بهبود آن ها اقدام کند. این توانایی به خصوص برای افرادی که در گروه های مختلف همنوازی انجام میدهند و همچنین علاقه مندان به خوانندگی بسیار مهم و کلیدی است.

برای درک بهتر اهمیت تربیت شنوایی و سلفژ در یادگیری موسیقی، می توناید مقاله ” نکاتی در مورد تربیت شنوایی و سلفژ” را مطالعه نمایید.

آموزشگاه موسیقی سولیست، جهت بهبود توانایی ها و مهارت های هنرجویان عزیز کلاس های سلفژ را بطور تخصصی برگزار می کند تا هنرجویان با شرکت در این دوره ها بتوانند مهارت شنوایی خود را ارتقا دهند.

جهت اطلاع از شرایط کلاس های آموزش سلفژ می توانید با دفتر آکادمی پیانو سولیست تماس حاصل فرمایید.:

22273002 و 05 1717 05 091

هنرمندان و دوستداران عزیز موسیقی

با عضویت در خبرنامه آکادمی پیانو سولیست آخرین اخبار ، نت های جدید قطعات و آهنگ ها، و مطالب آموزشی موسیقی را دریافت کنید.

عضویت شما با موفقیت انجام شد.

There was an error while trying to send your request. Please try again.

آکادمی پیانو سولیست will use the information you provide on this form to be in touch with you and to provide updates and marketing.